neděle
06.01.2019
15:00 až 18:00

Přijďte na Zastávku zbavit se oblečení, které vám zbytečně zabírá místo ve skříni. A zároveň si odneste to, co přinesou ostatní.

Jak to funguje?
Není nutná registrace. Jen v čase mezi 15:00 – 17:00 hodinou přineste přebytečné oděvy, které budou součástí swapování (výměny). Pokud však nemáte nic zbytečného, co byste přinesli, nevadí, i tak doražte a odneste si kousky, které pro vás nasbíráme.
!!! Peněženky použijete jen při návštěvě bez přinesení věcí. Zaplatíte tak symbolické vstupné 10,-. Pro ostatní, kteří přinesou alespoň jednu věc do výměny, vstupné neplatí! Kolik toho přinesete či odnesete záleží jen na vás. Jen prosím myslete ekologicky, zdali oděv opravdu sami unosíte.

Co můžete přinést?
Rozhodně přineste čisté a nezničené oděvy, které již neunosíte, ale mohou posloužit dalším ženám či pánům. Prostě takové, které vy sami byste si rádi ze swapu odnesli. Pro zničené kousky nebude místo.
A swapování není zaměřeno jen na oděvy, ale také na doplňky, obuv a drobné předměty denní potřeby či i knihy.

A smysl této akce?
Módní průmysl ročně vyprodukuje přes 150 miliard kusů oděvů, přičemž další miliardy vyřazených kusů končí ve spalovnách a na skládkách. Buď šik tomu chce předejít a díky recyklaci eliminovat zbytečně nakoupené a zbytečně vyhozené oděvy.
Řídí se totiž heslem: „Recykluj a posílíš mír.“

Zastavte se
na zastávce