úterý
18.07.2017
20.07.2017
20:00

Promítej i Ty! / projekce dokumentů z festivalu Jeden svět. Tři letní večery, tři filmy.

18. 7. 20:00 Život začíná po stovce
Režie: Asa Blanck / Švédsko, 2015
Hlavní hrdinkou je blogerka Dagny, která se narodila v roce 1912. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. A přestože k ní osud nebyl vždy vstřícný, neutápí se v minulosti, ale těší se na vše, co přijde. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.

19. 7. 20:00 Ohrožená semínka
Režie: Taggart Siegel, Jon Betz, USA, 2016
Kousek za polárním kruhem na ostrově Špicberky stojí betonová stavba připomínající atomový kryt. Nacházejí se v ní tisíce rostlinných semen zcelého světa, které jsou tu střeženy před možnými globálními krizemi. Farmáři a ostatní aktivisté se snaží uchránit poslední zbytky lokálních rostlinných variant, které ve světě geneticky modifikovaného typu zemědělství zbývají.

20. 7. 20:00 Švédská teorie lásky
Režie: Erik Gandini, Švédsko, 2015
Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překvapivé drama. V roce 1972 přišli politici s přelomovým programem „Rodina budoucnosti“. Měl stvořit moderní společnost, kde bude důraz kladen na nezávislost každého občana, jemuž ve štěstí nesmí bránit ani vztahy k dětem, partnerům či rodičům. Po čtyřiceti letech experimentu sociálního inženýrství je Švédsko zemí zpřetrhaných rodinných vazeb. Lidé často žijí sami a sami umírají, aniž někomu chybí. Přirozenou pospolitost nahrazují uměle tvořené sociální skupiny.

VSTUP ZDARMA

Zastavte se
na zastávce