úterý
19.09.2023
17:00

Přijďte si pohladit duši průřezem tvorby Plzeňské výtvarnice a umělecké knihařky. Vystaveny budou nejen klasické knižní vazby a malby, ale i netradiční artefakty inspirované origami a dílem legendy moderní knižní vazby Heidi Kyle. 

Nechte se unést do světa fantazie prostřednictví originálních mramorovaných papírů technikou Suminagashi a maleb inspirovaných přírodními strukturami. Součástí vernisáže je také workshop minimalistické knižní vazby pro veřejnost. 

Workshop minimalistické knižní vazby inspirovaný tvorbou Heidi Kyle

Návštěvníci dílny se seznámí s uměním vazby knih z minimalistického úhlu pohledu. Pod vedením umělecké knihařky Jany Trnkové se účastníci naučí základy tvorby knih a zápisníků inspirovaných origami a harmonikovými vazbami. Budeme se zaměřovat na jednoduchý, čistý design a efektivní práci s papírem. Tento praktický workshop je zaměřen na základy papírové knižní vazby a klade důraz na funkčnost a estetickou střídmost, což umožní účastníkům vytvářet elegantní a funkční knihy s minimálním použitím materiálů a nástrojů. Ať už jste zkušený knihvazač nebo teprve začínáte, tento workshop nabízí jedinečný pohled na vytváření nadčasových knižních artefaktů, které zdůrazňují krásu jednoduchosti.

Zastavte se
na zastávce