sobota
16.12.2017
10:00 až 17:30
cena: 950 Kč
nutná rezervace
simicova.h@seznam.cz

Předvánoční zasvěcení do kontaktní improvizace se Zitou Pavlištovou! Dílna určená pro začátečníky, pro ty kdo chtějí poznat jak chutná pohyb s dokonalým propojením ve fyzickém kontaktu. Jiný způsob jak tančit, příležitost poznat něco zcela nového, vstoupit jemně do světa pohybu a doteku, získat nové pohybové návyky…

Kontaktní improvizace je tanec v němž můžeme rozšiřovat své obzory a dávat svým tušením fyzické naplnění. Naslouchání si v pohybu, volnost a přitom dokonalá souhra. Pozorujeme jak dlouho je třeba být v kontaktu, jakou kvalitu musí kontakt mít, aby se naše systémy spojily v jeden celek a propojilo se naše vědomí. Hledáme, jak vstoupit do kontaktu a být v něm plně, aby náš nervový systém mohl přijmout partnera jako součást nás samých. Skrze dotek se vzájemně vnímáme, dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, padáme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme. Bez námahy, využívajíce fyzikálních zákonitostí ve kterých se tělo časem orientuje samo.

Čas: 10:00-13:00 pauza na oběd 14:30-17:30
Cena 950 Kč (záloha na účet, doplatek hotově na místě)
Závazné přihlášky a informace o platbě:
simicova.h@seznam.cz, 777 793 735

Lektorka Zita Pavlištová je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Dotýká se hranic a miluje extrémy. Předává umění, jehož základem je naslouchání tělu. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřních změn, stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Založila Drunu – prostor pro kontaktní improvizaci, tanec a pohyb a 12 let je jej vede, zve učitele kontaktní improvizace z celého světa, pořádá džemy a sama učí kontaktní improvizaci, new dance a improvizaci. Kolem ní se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají a oslovují svět skrze tělo. Zita učí nejen v Praze, ale i ve Španělsku, Německu, Polsku, na Filipínách. Každoročně vede mezinárodní letní workshopy v Orlických horách.

www.druna.cz

Zastavte se
na zastávce