neděle
06.06.2021
10:00 až 17:00
cena: 100 Kč
Rozvolňování je na spadnutí, což s sebou přináší potěšující zprávu, že po roce uzavření pro vás opět můžeme zpřístupnit prostory Zastávky – swapovacím dostaveníčkem.

Plně však respektujeme vládní nařízení. Chceme vás, ale i sebe, chránit na maximum, proto bude vstup dle povolených kapacit a s ochranou dýchacích cest, jak uvnitř, tak i venku před budovou (mimo pití kávy samozřejmě). Při vstupu vám bude k dispozici dezinfekce.
— Jak to bude fungovat? —
* Jelikož vstup máme zpoplatněn 100,- (vstupné jde na provoz Zastávky), swap bude uvnitř budovy i za pěkného počasí.
* Počet účastníků uvnitř budovy bude limitován dle aktuálních nařízení. Proto, prosím, buďte při příchodu trpěliví, může se stát, že budete chvíli čekat. Venku bude pro vás připraveno posezení, kde si čekání můžete zpříjemnit kávou.
* Přineste max. 15 kousků, které při vstupu zkontrolujeme, abychom v nabídce měli jen čisté a neponičené oděvy. To, co si budete chtít naopak ze swapu odnést, nebude limitováno. Věříme totiž, že udržitelnost v šatníku je vám vlastní a vezmete si jen to, co skutečně využijete.
— Co můžete přinést? —
Rozhodně přineste čisté a nezničené oděvy, které již neunosíte, ale mohou posloužit dalším ženám, ale i pánům. Prostě takové, které byste si sami rádi odnesli a nosili. Poničené a jinak znehodnocené kousky vám budeme vracet.
Můžete s sebou vzít i doplňky (kabelky, tašky, šperky, pásky atp.) nebo obuv.
— Co nenosit? —
Vše, co není dámským nebo pánským oděvem. Nenoste, prosím, ani dětské věci a ani oděvy vhodné jako materiál k přešití nebo recyklaci.
— Smysl SWAPU? —
Módní průmysl ročně vyprodukuje přes 150 miliard kusů oděvů, přičemž další miliardy vyřazených kusů končí ve spalovnách a na skládkách. Chtějme tomu předejít a díky recyklaci eliminovat zbytečně nakoupené, a tím zbytečně vyhozené oděvy.
Řiďme se heslem: „Recykluj a posílíš mír.“
— Malý bonus KNIHOBRANÍ —
Na Zastávce je mnoho knih, které potřebují nového majitele. Ze swapu si můžete odnést domů i zastávkové knihy, které se zde za ty léta nashromáždily.

Zastavte se
na zastávce