úterý
25.07.2017
18:00 až 19:30
cena: 50 Kč

Nenechte si ujít vyjímečnou příležitost potkat Ondřeje Landu, který po studijích enviromentalistky v Brně, dlouhém cestování a učení se o soběstačném způsobu života v tradičních společenstvích v Indii, na Novém Zélandu, v Japonsku a jinde našel svůj domov v rumunském Banátu. V létě cestuje se svou japonskou manželkou, dcerou a japonským muzikantem Fumihico Natsuakim po Evropě.

My uslyšíme jeho povídání o „Soběstačnosti jako nástroji svobody, svědomí a zdravého rozumu“. Ondřej přednáší o samostatnosti, nízkonákladových cestách, soběstačných řemeslech a uměních, a o farmářském životě mezi tradičními Čechy v rumunských Karpatech.

„Jak se dá žít uprostřed krásné a divoké přírody s minimem peněz, bez úřadů, bez proudu, bez chemie, bez zbytečného shonu a reklam, a dokonce bez vlastnictví a všemožných nepotřebných zbytečností? Lze se vyvléknout ze sítě moderního konzumního sytému a být opravdu nezávislý? A je vůbec možné žít s málem? Spokojeně a beze strachu? Celé roky jsem hledal odpovědi na tyhle otázky. Teď tyhle odpovědi žiju…“
www.offcompany.org
www.akademiesobestacnosti.cz/profil/ondrej-landa

Vstupné: 50 Kč

Na přednášku navazuje od 20:00 hudební vystoupení Ondřeje Landy a Fumihico Natsuakiho. Duo Kerlek / hudební výlet s multiinstrumentální dvojicí, Japonec a rumunský Čech v protnutí žánrů, tradic i výrazových forem.

www.duokerlek.com

Zastavte se
na zastávce