čtvrtek
26.04.2018
19:30 až 21:00
cena: 70 Kč

Zastávka a Bezejmenná čajovna srdečně zvou: Dva básníci, dvě kultury, dvě knihy, jeden svět. Francouzský básník Guillaume Basset a český básník Ivo Hucl. Hudební doprovod Jaroslav Kořán!

Hudební doprovod Jaroslav Kořán!

Guillaume Basset
je francouzský básník, filozof a spisovatel, který v současnosti žije v Praze. Pracuje zde jako zástupce ředitele Festivalu spisovatelů Praha a hlavní dramaturg Světa knihy. V minulosti se též podílel na činnosti Alliance française de Lyon a mezinárodního literárního festivalu v Hong Kongu. Před dokončením je jeho první román, jehož děj se odehrává v České republice. Na Zastávce představí novou knihu básní Oheň tvých blízkostí vydanou nedávno nakladatelstvím Dauphin.

Ivo Hucl
je český básník, kurátor a kulturní aktivista; autor šesti básnických knih. Za první vydání Ostrovních básní v roce 2010 obdržel literární Cenu Bohumila Polana a texty z tohoto výboru se dočkaly několikerého hudebního a rozhlasového zpracování. V doslovu
k rozšířenému vydání těchto textů charakterizuje literární historik Vladimír Novotný jeho poezii slovy, “básně, které vždy musí jít za něčím jiným”. Při společném čtení s Guillaumem Bassetem představí některé starší básně a několik textů z nové knihy Pár tahů tuší, která počátkem dubna vyšla v Bezejmenné edici.

Jaroslav Kořán
je pražský hudebník a fotograf subtilního uměleckého výrazu, kterému se začalo říkat minimalismus. Jako skladatel a zvukový designer se podílel na mnoha různých divadelních, filmových, tanečních a výstavních projektech. V roce 1992 založil soubor improvizované hudby Zapomenutý orchestr země snivců a vyvinul pro něj vlastní hudební nástroj Orloj snivců. Známé jsou jeho hudební experimenty s Oldřichem Janotou a Pavlem Richterem; v posledních letech vystupuje jako hráč na perkuse především s maďarskou písničkářkou Agnes Kutas, Milli Janatkovou, Michaelem Deliou, Petrem Niklem nebo se skupinou čínské zpěvačky Feng-Jün Song. Své hudební nahrávky šíří skrze vlastní mini vydavatelství Pagoda.

Vstupné: 70 Kč

Zastavte se
na zastávce