čtvrtek
18.06.2020
18:30 až 20:30
cena: 120 Kč
nutná rezervace

Každý jako dítě byl “obětí” svých rodičů, žil vzhledem k nim v závislém vztahu a bylo to tak úplně v pořádku. To jak rodiče zacházeli s tímto vztahem autorita-oběť určilo jak jsme se naučili zacházet s vlastními hranicemi, odpovědností a vinou.
Někteří se v sobě ztotožnili spíše s rolí autority a do mezilidských vztahů a interakcí vstupují jako kritik, žalobce, soudce a kat v jednom.
Někdo se pokládá spíše za oběť, která si připadá, že jí všichni překračují hranice a využívají ji. V ostatních tak vzbuzuje soucit a zároveň dráždí svojí submisivitou a neschopností.
Třetí část lidí nejčastěji naskakuje do role zachránce, který zahlcuje okolí často nevyžádanou a nebo neúčinnou pomocí, kterou dusí a vyvolává v ostatních pasivitu.
Nejspíš jste v těchto třech rolích poznali někoho ve svém okolí nebo i sami sebe. A to je první krok k tomu jak se těchto nezdravých rolí zbavit.
Na přednášce se dozvíte jak se tato dynamika oběť-kat-zachránce projevuje ve vztazích, jak vznikla v dětství přenosem z rodičů na dítě a také jak z ní vykročit ven a jak žít tyto role v jejich zdravé podobě zraněný-motivátor-podporující.
Po přednášce proběhne diskuse, kde bude možné se ptát a sdílet své názory a zkušenosti s tématem.
Téma zpracoval Jirka Hokr mimo jiné z knih „Oběť, kat a zachránce“ od Christel Petercollin a „Taková normální oběť“ od Pavla Špatenky. Povídáním nás jako moderátor bude provázet Lukáš Karas.

Jirka Hokr (Energie Země) je průvodce sebepoznáním – provází na individuálních sezeních i na skupinových ceremoniích a workshopech. Pravidelně vede výpravy za sebepoznáním za šamany do Peru a Ekvádoru, u kterých sám prošel intenzivním učením. A právě vzorec oběti je téma, na kterém se v sobě i s klienty posledních několik let intenzivně pracoval.

Oběť, kat a zachránce je první z cyklu přednášek a diskusí o myšlenkách z knih o sebepoznání Rozhovory s knihou. Jirka Hokr (Energie Země) a Lukáš Karas (Anima Mundi) každé dva týdny zpracují vybranou knihy na živou i online přednášku.

Na přednášku můžete přijít osobě do inspirativních prostor Plzeň Zastávka a nebo sledovat živé online vysílání z pohodlí domova odkudkoli na světě 🙂 Odkaz ke sledování včas zveřejníme.

Vstupné na živou přednášku s diskusí je 120Kč, online sledování je za dobrovolný příspěvek zde http://energiezeme.cz/prispet/

Zastavte se
na zastávce