čtvrtek
01.03.2018
18:00 až 21:00

Drazí přátelé, s radostí Vás zveme na přednášku Jiřího Hokra a Ondřeje Fordy. Přednáška s názvem Magické myšlení a racionální metody se uskuteční v prostorách Plzeňské Zastávky 1. 3. 2018 od 18:00.
……………………..……………………..……………………..……………………..…..

Cestovatel a průvodce sebepoznáním Jirka Hokr (EnergieZeme.cz) bude hovořit s Ondřejem Fordou (R/evoluce vědomí) o dvou způsobech interpretace reality: o magickém myšlení, které je člověku přirozené a souvisí s intuitivními pocity, a racionálním myšlení, ke kterému se člověk dostal v průběhu kulturního vývoje.

Proč je pro nás magické myšlení tak přirozené a jednoduché? V čem pro nás může být prospěšné a naopak, jak může zkreslovat naše vnímání reality?

Odkud se vzalo racionální myšlení a jakým způsobem nám racionální metody mohou pomoci s komplikovanými životními situacemi i každodenním rozhodováním?

Jakými způsoby můžeme do našeho myšlení zahrnovat zkušenosti se změněnými stavy vědomí?

……………………..……………………..……………………..……………………..…..

Jirka Hokr:
„Možná mne znáte z přednášek o cestách za šamany a sebepoznáním do Peru a Ekvádoru, případně z mých seminářů. S kamarádem Ondrou Fordou často diskutujeme o našich zážitcích změněných stavů vědomí a o tom, jak své zážitky interpretovat. Ondra se věnuje studiu racionálních metod, prohlubování vědomého prožívání a vývoje myšlení.

Přijďte si s námi popovídat o tom, jak nám různé způsoby myšlení pomáhají, ale také jak nás mohou brzdit, jaký je rozdíl mezi racionálním a racionalizačním procesem a proč věci často nejsou takové, jak se nám jeví.“

Zastavte se
na zastávce