pátek
10.01.2020
17:30 až 20:30
cena: 200 / 250,- Kč
nutná rezervace

10. ledna povede zpěvácký kruh – na moji prosbu – pravidelná účastnice VÍCEHLASU, skvělá zpěvačka s velkou láskou k českému a moravskému folkloru (a dudačka) Tereza Macková:, chřestící v upoutávkovém videu v písni Koupala se Lída Lidunka.

A na co se můžete těšit?

„Když se řekne lidová píseň, mnohým se vybaví pár prostých písniček ze školky – jiní zas vzpomenou na ty „pěkné moravské“. Pojďme se rozhlédnout kolem sebe v místě, kde právě žijeme a spojit se písněmi těch, co tu žili před námi, vyrůstajícími z našeho blízkého i vzdálenějšího okolí. Vyzkoušíme měkké pohupování a možná i chodské kolečko.
Zazpíváme si například:
Pásla husičky, pásla (2 hlasy, na rozezpívání jednoduchá, pohup 3/4 takt)
Roste stromek dubový (3 hlasy, milostná mollová na rozchodnou, 4/4 takt)
Támhle je lůka široká ve dvojhlase
Moc krásné a zajímavé jsou písně na mateníky, kde se střídá 3/4 a 2/4 takt. To by taky stálo za pokus. Možná jenom na vokál, nebo brumendo.
Mě samotnou mateníky někdy matou 🙂 ale to je právě sranda.“

JESTLI SI CHCETE S TEREZOU ZAZPÍVAT, PŘIHLAŠTE SE PŘES TENTO FORMULÁŘ!
https://docs.google.com/forms/d/1KXJs5g7uuCWWZUWPi1Kl7JtPfgC2s-E9WychBqWwJ14/edit

MÍSTO: Plzeň Zastávka http://plzenzastavka.cz/
Upozornění: při zpívání většinu času stojíme.

VÍCEHLAS není sbor, ale OTEVŘENÁ SKUPINA pro zpěv ve vícehlase se zaměřením na lidovou hudbu, a cappella zpěv a improvizaci. Vítán je kdokoliv, kdo má potřebu a chuť zpívat. Smyslem těchto setkání je zažít a užít si radost ze souznění hlasů a zároveň objevovat a rozvíjet svůj tvůrčí potenciál.

CENA A PLATBA / PRICE AND PAYMENT:

Cena za jednorázovou účast: 250,- Kč za osobu / program o délce 3 hod. (platba předem na účet nebo v hotovosti na místě)

PŘEDPLATNÉ tří setkání při platbě předem na účet: 600,- Kč (3 x 200,- Kč / ušetříte 150 Kč).
Platba předem na účet 2701712499 / 2010.
Zpráva pro příjemce: Zastávka + jména měsíců, ve kterých chcete předplatné využít (např.: Zastávka leden, únor, březen).

Záloha je nevratná. Pokud by Vám účast na poslední chvíli nevyšla, můžete za sebe poslat někoho jiného. Pokud by se událost z nějakého důvodu na mé straně neuskutečnila, vrátím Vám peníze zpět v plné výši.

Zastavte se
na zastávce