sobota
22.10.2016
19:30 až 21:00
cena: 120 / 80 Kč

Srdečně zveme na koncert Amálky K. Třebické a Vladimíra Třebického. Na Zastávku přijedou s albem Za okny rychlíku! Po nahrávce Nešišlej! určené dětem se tentokrát Amálka K. Třebická představuje jako zpěvačka na pomezí šansonu a jazzu.
Když se vám za okny vlaku míhá předjarní krajina, může vás napadnout leccos. A proč ne zrovna titulní skladba k novému albu?
Na nahrávce Za okny rychlíku najdeme osobní výpověď formou čtrnácti autorských písní. Přestože titulní píseň vznikla skutečně v jídelním voze, jde spíše o symbolické vyjádření pohledu na život a zážitky uvnitř nás i na okolní svět a osudy, které kolem ubíhají. V textech, které vznikaly několik let, se setkáme se sebeironickým nadhledem, ale například i bezvýchodnými pocity normalizačního dětství nebo bezmocí stáří v domově pro seniory.

Amálka K. Třebická
Krom své umělecké tvorby se věnuje i pedagogické činnosti, např. na Fakultě umění a designu v Plzni. Je také známá jako „máma tří vlastních a tří dalších dětí ve střídavé péči“.

Vladimír Třebický
Vystudoval JAMU v Brně a ArtEz Conservatorium Enschede obor bici a perkuse. Působí v mnoha souborech napříč žánry… Kamelot, Pozdní sběr, Bakchus, NextPhase. Svojí hudební doprovodnou tvorbou účinkoval s Petrem Bende, Ilonou Cakovou, Bohušem Josefem, Láďou Kerndlem, Jaroslavem Samsonem Lenkem atd. Věnuje se pedagogické činnosti na Konzervatoři v Brně.

Vstupné 120 Kč / studentské 80 Kč.
Vstupenky na místě.

Zastavte se
na zastávce