čtvrtek
19.10.2017
19:30
Poddejme se chaosu okolního světa a přehlťme své smysly! V takovém stavu lze totiž autismu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení.KineDok je nový druh mezinárodního společenství, unikátní filmový klub a alternativní distribuční platforma, spojující fanoušky a tvůrce autorského dokumentu. KineDok překonává stěny tradičních kinosálů a přináší do vašeho místního klubu, kavárny či galerie sdílený zážitek – zve nejen na projekci filmu, ale i na debatu s jeho tvůrci v neformálním prostředí.

Normální autistický film – Normální autistický film – Poddejme se chaosu okolního světa a přehlťme své smysly! V takovém stavu lze totiž autismu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení.

Stopáž: 88 min
Režisér: Miroslav Janek
Původní znění: čeština; anglické titulky
Rok: 2016
Země: Česká republika

Po filmu následuje diskuze se sdružením ProCit – ředitelkou sdružení Irenou Vítovcovou a speciální pedagožkou Mgr. Alenou Sivákovou
trailer: https://vimeo.com/192135856
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!!!

 

 

O filmu:
Upřímný, přemýšlivý Lukáš má osobitý smysl pro humor, miluje film a píše vlastní scénáře. Klavírní virtuos Denis dokáže zahrát náročné skladby vážné hudby, je nesmírně inteligentní a sečtělý. Malého prince zbožňuje natolik, že se k němu neustále vrací. Majda zase ráda rapuje, a jelikož se ničeho neostýchá, okolní svět ve svých textech obnažuje s odzbrojující přesností. Marjamka dokáže vyprávět dlouhé příběhy v angličtině, její neúnavný bráška Ahmed je zase neobyčejně přátelský. Pět obdivuhodných dětí, jež společnost shodně opatřila nelichotivou nálepkou „autista“. Přední český dokumentarista s unikátním autorským viděním nás však nabádá, abychom fenomén autismu navždy přestali vnímat jako lékařskou diagnózu a pokusili se mu porozumět jako fascinujícímu, byť často jen obtížně rozluštitelnému způsobu myšlení. Neboť kdo má určit, co je normální: žít ve spěchu a přehlížet absurdity modernity, nebo spíš ve světě toužebně hledat řád, ticho a klid?

Další projekce:

3 / 10 19:30 Královna ticha
19 / 10 19:30 Normální autistický film (CZ s anglickými titulky)
26 / 10 19:30 5. října (cz titulky)
2 / 11 19:30 S dědou na měsíc (cz titulky)

 

Zastavte se
na zastávce