čtvrtek
05.04.2018
20:00 až 22:00
cena: 120 Kč

Egor Indiani se vydal na vlastní pěst do amazonské džungle, aby proniknul do stále rozšiřujícího se fenoménu ayahuascy. Výsledkem je Curanderos – cestopisný populárně-naučný film, který má ambici přiblížit problematiku (nejen) tohoto psychedelika a šamanismu širší veřejnosti. Jsou zde zachyceny přínosy, rizika, hluboké propojení tradičních šamanů s ayahuascou i zkušenosti lidí z jiných kultur. Dokument má přesah do psychologie, kulturní antropologie, religionistky i cestopisného žánru.
Znění: angličtina, španělština, čeština, indiánský jazyk ese’eja / slovenské titulky, 45 min

Po promítání proběhne diskuze s autorem Egorem Indiani, Jirkou Hokrem a MUDr. Stanislavem Kudrle.

Egor Indiani
Egor Indiani je slovenský filmař a spisovatel, který se narodil 3. srpna 1983 v Hnúšti. Studoval slovenský jazyk a literaturu na FF UK v Bratislavě, ale studia dobrovolně zanechal. Po dovršení třicátin začal střídavě psát a točit guerrilla filmy. V roce 2013 natočil hudební dokument DFF: Lost in Poland, v roce 2014 debutoval novelou Rauš a na březen 2018 připravuje vydání nového románu Bravo Bravo. Indiani hledá génia loci na místech, kam se často nechodí. Do svojí práce se snaží přinášet gonzo styl, ať už vizuálně, nebo postojově. Nevytváří tradiční dokument, přitahují ho spíš obskurní věci, kulturní fenomény a rozdíly mezi lidmi. Občas se také věnuje fotožurnalismu a krátkým reportážím z cest po třetím světě. Momentálně žije na volné noze v Praze.

MUDr. Stanislav Kudrle
Absolvoval psychoterapeutické a supervizní výcviky Holotropní dýchání s certifikátem manželů Grofových z r. 1992 jako první Čech vůbec. Opakovaně působil jako facilitátor v mezinárodních projektech s Holotropním dýcháním. Také prošel kurzem Integrujícího dýchání a práce s tělem podle dr.L.Schmitta, vedený německou terapeutkou S.Klotzbach.
Vytvořil ve Fakultní nemocnici v Plzni léčebný program na pozicích transpersonální psychologie s využitím holotropního dýchání a zasloužil se o aplikaci této metody do klinické praxe léčby závislých.

Jiří Hokr
Osobnost známá pro organizaci výprav za sebepoznáním do Peru. V roce 2013 odjel do Peru na zakládě intuice, kde nejdříve intenzivně pracoval při rituálech s ayahuascou v pralese a později v horách a v poušti s kaktusem San Pedro. Pořádá vlastní semináře a individuální poradenství s tarotovými kartami. Netají se tím, že prošel psychospirituální krizí, kterou dokázal integrovat.
„Jsem člověkem, který rád šíří pozitivní energii a inspiraci. Věřím, že neomezené možnosti uzdravení se, seberealizace a štěstí život nabízí každému. Vše, co nás v životě potkává, je totiž odrazem naší vnitřní harmonie. Když chci v životě změnu, musím změnit sám sebe – v tom co dělám a jak nahlížím na sebe a na své okolí. A právě v tom se snažím lidem pomoci.“

……………………..……………………..……………………..……………………..….
Protože je kapacita sálu omezená, rádi bychom Vás poprosili, abyste si vstupné předplatili a měli tak jistotu, že na Vás zbude místo. 
Pokud si chcete zakoupit vstupenku, pak stačí poslat peníze na uvedené číslo bankovního účtu, poté zaslat na mail anima.mundi.plzen@gmail.com Vaše křestní jméno a příjmení, k tomu připojit název přednášky, datum platby a číslo účtu z něhož jste platbu uskutečnili.
Na to Vám platbu potvrdíme a zapíšeme si do seznamu.
U vstupu pouze nahlásíte své jméno.
Číslo účtu, na které zašlete platbu: 1140250030/3030
Mail, na který zašlete informace k platbě: anima.mundi.plzen@gmail.com
……………………..……………………..……………………..……………………..….
Vstupné: 120,-

Zastavte se
na zastávce