Dětské knihkupectví

Od dubna 2022 najdete na Zastávce zcela nový koncept – dětské knihkupectví zaměřené na obrázkové knihy a umění ilustrace. Nabídka knih je založena na kurátorském výběru autorek projektu, najdete tu knihy od malých nakladatelů jako je třeba Baobab, Běžíliška, Labyrint, Host, Cesta domů, Paseka a dalších.

Pořádáme řadu aktivit spojených s fenoménem dětské knihy s cílem rozvíjet knižní kulturu u dětí a aktivizovat „mladého diváka a tvůrce“.  Prostřednictvím rozmanitých příběhů, workshopů a výstav tak děti seznamují s jednotlivými náležitostmi knihy jako je např. příběh, tisk, ilustrace nebo papír.

Výtvarka pro děti od 3 do 7 let

Náplní bude tvorba s podtextem: i cesta je cíl.
Inspiraci pro výtvarné úkoly čerpá lektorka z přírody, tradic, knih a dětských knih, hudby, pohádek a taky internetu.
Společně si vyzkoušíte rozličné výtvarné techniky a to včetně keramiky.
S sebou budou děti potřebovat svačinu, přezůvky a takové oblečení, které mohou totálně zašpinit barvami, které zaručeně nepůjdou vyprat! (postačí nějaká zástěra nebo staré triko větší velikosti).
Pro děti, které budou potřebovat pauzu v tvůrčím procesu (neb neudrží tolik pozornosti v kuse) přichystám prostor pro odpočinek na koberci s knihami, hračkami…
Budeme kopírovat školní rok. Cena za pololetí bude činit 8 800,- a skládá se z nájmu za prostor, cestovného, výtvarného materiálu a lektorného.
Pokud máte zájem, aby vaše dítko navštěvovalo Výtvarku, dejte mi prosím vědět mailem na: petra.plucnarova@post.cz nebo telefonicky: 607 748 692
Máte-li starší dítko nebo vám nevyhovuje den, ozvěte se, můžeme se domluvit.

Zastavte se
na zastávce