pondělí
21.12.2020
19:00 až 21:00
Milé ženy, víly, bohyně! Jste srdečně zvané na slunovratové spočinutí v ženském kruhu. Oslavíme společně zimní slunovrat (také Yule či Kračun), který nastane právě v pondělí 21.12.
Je to den, kdy vrcholí temná část roku, Slunce umírá, aby se nadcházejícího
rána zrodilo Slunce nové a s ním i naděje na světlejší, lepší zítřky.
Tma pomaloučku ustupuje, Dubový král vyhrává nad Cesmínovým, Morana začíná slábnout, aby na jaře předala vládu své sestře Vesně.
Zimní slunovratová noc, nejtmavší v celém kole roku, přímo vybízí k meditaci a zamyšlení se nad lekcemi života, kterými jsme si v uplynulých 12 měsících prošly. My si je v meditaci zvědomíme, abychom následně pustily s vděčností vše, co nás tíží a nechceme dál brát s sebou. Naopak poodhalíme, co nás v nastávajícím roce čeká nebo jakou cestou se máme vydat.
V druhé části oslavíme zrození nového Slunce, maličkého děťátka Bohyně. Budeme sdílet, hodovat, tančit, zpívat a veselit se.
Můžete se těšit i na malé překvapení ?
Co s sebou:
• pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a žensky
• malé občerstvení ke sdílení s ostatními (ochutnávku cukroví, ovoce, zeleninu, chléb… – fantasii se meze nekladou, ale pojměte to prosím v pohanském duchu ? )
Čas a místo konání:
Sejdeme se v 19hodin na Zastávce. Předpokládaný čas ukončení cca 21h.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.