čtvrtek
05.12.2019
19:30 až 21:30
cena: 250 Kč
nutná rezervace
simicova.h@seznam.cz

Co si zpívají ženy kmene Dongria při sběru manga na svazích kopců Niyamgiri ve státě Urísa v Indii? Jakou písní oslavují svatbu, odchod dívky z domova, dobrou úrodu či boha plodnosti? A jaké melodie doprovází výrobu tradičních šál? Na workshopu se naučíme několik písní, které jsem odposlouchala mezi kmeny Dongria, Lanjia, Paroja a Bonda usídlených na východě Indie. Vysvětlíme si různé rytmy a vokální techniky, poslechneme si originální nahrávky v místních jazycích. Budeme zpívat v kruhu, improvizovat na jednoduché melodie a bedlivě se navzájem poslouchat. Workshop je otevřen všem bez jakéhokoliv omezení či předpokladů.

O lektorce: Lucie Páchová je skladatelka, zpěvačka a improvizátorka. Ve svém doktorandském studiu skladby na JAMU se zabývá živě řízenou improvizací. V kompozicích pro různá uskupení se inspiruje hlavně lidovou hudbou a terénními nahrávkami z celého světa. Několik měsíců strávila studiem hudby a nahráváním a v Indii a v Africe. Vedla vokálně-pohybově a improvizační workshopy pro různorodé skupiny účastníků. Zajímá ji propojení hlasu, těla, rytmu a improvizace. http://luciepachova.cz/zvuk.html

Prosíme o registraci: simicova.h@seznam.cz, 777 793 735
Vstupné 250 Kč

Ukázka tvorby: https://soundcloud.com/lucie-p-chov/bhairavi

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.