pondělí
01.10.2018
16:30
cena: 150 Kč
nutná rezervace
yyyugh@gmail.com

Sobotní program letního promítání KINEDOKU zpestří odpolední doprovodný program tvůrčí dílny. Dílna bude zaměřena na základní techniky vyšívání propojená s povídáním o ženských cyklech.

Nutná rezervace na email: yyyugh@gmail.com
Vstupné: 150 Kč
Ve vstupném jsou zahrnuty pomůcky potřebné k vyšívání. Pokud máte vlastní vyšívací bubínek, prosím vezměte jej sebou. Také doporučujeme přinést si oděv, na který budete výšivku provádět.

Děkujeme a těšíme se, že se opět vrátí tradice společného vyšívání. Technikou vás provede Yvona Kolářová. Cykličnost v různých podobách připomene Helena D. Šimicová.

Dílna se koná v souvislosti s dokumentem Můj soukromý měsíc, který promítáme v sobotu 4/8 od 18:00!

Historické epochy jsou protkány životními příběhy žen spojené s tkaním a šitím, jako atributem demonstrující vztah ženy k textilní práci. Samotná výšivka se tak stala určitým symbolem ženskosti. A bez ohledu na svou ornamentálnost a tradičnost nalézá vlastní místo v současném konceptu „moderního člověka“.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.