neděle
19.05.2019
09:40

Po dlouhé době opět nabízíme společný nedělní výlet na jižní Plzeňsko. Pojedeme tradičně vlakem ze Zastávky, sraz v 9:40, návrat kolem 18 hodiny. Projdeme se, pokocháme a snad i najdeme něco, co budeme moct ochutnat, případně utrhnout a nasušit…

Mohli bychom stihnout smrkové výhonky na sirup a také jitrocelové listy. Co dál se uvidí…

S sebou budete potřebovat svačinu a pití. Pokud budete chtít něco sbírat, tak využijete plátěnou tašku, pytlíky látkové i papírové nebo třeba košík.

Já přinesu nůžky a atlas jedlých a léčivých rostlin.

Těším se!

Petra

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.