čtvrtek
14.03.2019
18:00 až 21:00

Stejně jako v mytologii a pohádkových příbězích pozorujeme krále s královnou ve vztahu ke královskému dvoru, odhalujeme v psychologii C. G. Junga specifický poměr archetypových sil.  Jak se Jung domníval, dynamika archetypových sil uskutečňuje psychickou celistvost jedince. Tedy vzájemný poměr archetypů a jejich spolupráce podmiňuje duševní růst.

Pokud nacházíme v kolektivním nevědomí archetyp krále, královny, kouzelníka, válečníka a šaška v určitém hierarchickém vztahu a směřuje-li individuační proces k uskutečnění psychické celistvosti, v pohádkách se jedná o motiv proměny hrdiny v krále, je možné, že duše usiluje o celistvost v podobě království?
Najdeme v sobě krále nebo královnu, tedy archetyp jemuž je podřízen královský dvůr archetypů a kteří společně slouží v prospěch celého království?  A co to pro nás znamená? Může se každý stát sám sobě králem nebo královnou, tedy zárukou stability a zdroje života?

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.