31.12.2018
každý čtvrtek 14:00 až 20:00

Srdečně zveme na výstavu obrazů Vilemíny Matouškové. Výstava je PRODEJNÍ.

Mé jméno je Vilemína Matoušková a žiji v Plzni.
Myslím , že každý máme v sobě určitou dávku kreativity a touhu po sebevyjádření. Na své životní cestě jsem zkoušela různé způsoby, ale malba se zdála pro mě nedostupná. Přesto jsem před pár lety zakoupila stojan, plátna, olejové barvy a začala se štětci nanášet barvu…..a najednou jsem ucítila velice zvláštní pocit, do té doby nepoznaný….jakési osvobození, uvolnění a napojení….. Ale ještě to nebylo úplně ono. Až jsem jednoho dne uslyšela neznámý pojem ENKAUSTIKA. Nechápala jsem, co si pod tímto slovem představit. Dnes již vím, že stačí vzít žehličku a barevné vosky, napojit se na své NITRO a pak jen přečíst VZKAZ, který se vám INTUITIVNĚ objevuje pod rukama….fascinující….a moc za TO děkuji…

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.