sobota
10.11.2018
13:30 až 18:30
cena: 300/350 Kč
nutná rezervace

Naďa Hošťálková organizuje v Plzni a okolí VÍCEHLAS – otevřenou skupinu pro zpěv ve vícehlase se zaměřením na lidovou hudbu, a cappella zpěv a improvizaci, kam si může přijít zazpívat každý, kdo má potřebu a chuť zpívat. Nyní máte možnost zazpívat si s Naďou na Zastávce. Kontakty: www.facebook.com/vicehlas.czwww.vicehlas.cz

REGISTRACE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoH3S83ndWeN5ahukCSEDSppMSedcS2aMim5n2CZiXF3C9Ug/viewform

Cena: 300 Kč za osobu (při platbě do 26. 10. 2018 na číslo účtu 2300050383/2010, zpráva pro příjemce: Zastávka).
Cena při pozdější platbě nebo při platbě na místě: 350 Kč za osobu

Předprodej vstupenek:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoH3S83ndWeN5ahukCSEDSppMSedcS2aMim5n2CZiXF3C9Ug/viewform

PROGRAM:
Probuzení těla a hlasu.
Blok českých, moravských a slovenských lidových písní.
Kánony a rytmická cvičení s prvky body percussion.
5 minut přestávka
Blok a cappella skladeb Ridiny Ahmed a Yellow Sisters.
5 minut přestávka
Nácvik 1 – 2 afrických polyfonií (možná i s tanečním doprovodem).
30 minut přestávka
Nácvik 1 – 2 bulharských lidových vícehlasých písní.
5 minut přestávka
Improvizační blok – pohybové hry, „smyčkování“ bez smyčkovače, zvuková „polévka“.
Prostor pro debatu – reflexe účastníků workshopu.
Píseň na cestu domů.

Naďa o svém pojetí zpívání říká:
„Smyslem setkání zpěváků, která pořádám, není cizelovat několik skladeb k dokonalosti. Hlavním cílem je zažít a užít si radost ze souznění hlasů. Nic víc – nic míň.

Můžu vám slíbit, že budeme fakt hodně zpívat. Těšte se na rozverné i srdcervoucí lidové písně, kánony, quodlibet, vícehlasé a cappellové skladby, rytmicko – melodické hříčky s prvky body percussion a příležitost improvizovat a zahrát si na nejrůznější rytmické hudební nástroje. Můžete sami přinášet svoje hudební nápady a hned si je vyzkoušet, bez obav z hodnocení. Můžete se vyřádit!

Zpívání se mnou není nic pro perfekcionisty. Prvek překvapení a nedokonalosti je vždy mocně přítomen. Nečekejte ode mě hudební nauku, výuku správné pěvecké techniky, promyšlenou práci s tělem ani duchovní ponory.

Víc o zpívání se mnou najdete na mém blogu http://www.vicehlas.cz/p/neco-o-me.html.“

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.