čtvrtek
11.01.2018
17:00 až 18:30

Srdečně zveme na vernisáž výstavy! Neziskovka Domovinka, která se skoro 20 let stará o seniory, vytvořila unikátní výstavu fotografií seniorů!

Začátkem roku 2017 byla organizací Domovinka vydána výzva pro fotografy a další dobrovolníky, kteří by se chtěli podílet na projektu KRÁSA STÁŘÍ.
Focení bylo několikadenní a senioři měli možnost vyzkoušet dobové šaty, pozornost zkušených maskérek, kadeřnic a fotografů Davida Švarce, Kateřiny Misíkové a Aa nni c ky.
Vznikl unikátní týdenní kalendář a překrásné fotografie. Křest kalendáře a první výstava proběhly v listopadu 2017 v hotelu Continental v Plzni. Výstava je putovní a její část můžete od 11. 1. do 1. 2. 2018 vidět na Zastávce.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.