sobota
28.08.2021
13:00 až 17:00
cena: 100 Kč
Přijďte na další zastávkový swap.
— Jak bude fungovat? —
* Jelikož vstup máme zpoplatněn 100,- (vstupné jde na provoz Zastávky), swap bude uvnitř budovy i za pěkného počasí.
* Počet účastníků uvnitř budovy bude limitován dle aktuálních nařízení. Proto, prosím, buďte při příchodu trpěliví, může se stát, že budete chvíli čekat. Venku bude pro vás připraveno posezení, kde si čekání můžete zpříjemnit kávou.
* Přineste max. 15 kousků, které při vstupu zkontrolujeme, abychom v nabídce měli jen čisté a neponičené oděvy. To, co si budete chtít naopak ze swapu odnést, nebude limitováno. Věříme totiž, že udržitelnost v šatníku je vám vlastní a vezmete si jen to, co skutečně využijete.
— Co můžete přinést? —
Rozhodně přineste čisté a nezničené oděvy, které již neunosíte, ale mohou posloužit dalším ženám, ale i pánům. Prostě takové, které byste si sami rádi odnesli a nosili. Poničené a jinak znehodnocené kousky vám budeme vracet.
Můžete s sebou vzít i doplňky (kabelky, tašky, šperky, pásky atp.) nebo obuv.
— Co nenosit? —
Vše, co není dámským nebo pánským oděvem. Nenoste, prosím, ani dětské věci a ani oděvy vhodné jako materiál k přešití nebo k recyklaci.
— Smysl SWAPU? —
Módní průmysl ročně vyprodukuje přes 150 miliard kusů oděvů, přičemž další miliardy vyřazených kusů končí ve spalovnách a na skládkách. Chtějme tomu předejít a díky recyklaci eliminovat zbytečně nakoupené, a tím zbytečně vyhozené oděvy.
Řiďme se heslem: „Recykluj a posílíš mír.“

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.