čtvrtek
03.05.2018
18:00

Srdečně zveme na vernisáž výstavy fotografií Jana Dienstbiera. Fotografie jsou intimní výpovědí o světě ve světle našeho bytí. Tak jak se odkrývá bytí v člověku, odkrývají se i tajemství tohoto světa, přírody. Rozjasňují se naše smysly, rozšiřuje se vnímání a záblesky jednoty se v nestřežených oka-mžicích vkrádají do našeho vědomí.

Zachycení pomíjivosti je zázrak a podfuk zároveň.
Čas a prostor, světlo a tma stejně neexistuje.
Umění je iluze.
No a co?

Důvod se potkat a mluvit spolu, to je vernisáž!

Jan Dienstbier (1978), je z Rokycan, žije v Plzni, pohybuje se na Moving Station a na Zastávce a ve volném čase na chalupě ve Skelné Huti. Věnuje se své ženě a přátelům, grafickému designu, Shintaidu, meditaci a brzy již i včelám.

3. 5. 2018 / 18:00 hodin / Plzeň zastávka
Výstava potrvá do 7. 6. 2018 a bude dostupná každý čtvrtek / 14:00 až 20:00 hodin… 
nebo během konkrétních pořadů (viz. www.plzenzastavka.cz)

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.