čtvrtek
20.06.2019
20:00 až 23:00

Srdečně Vás zveme na přednášku předního českého biologa a myslitele Stanislava Komárka. Stanislav Komárek navštívil opakovaně, naposled v roce 2008, peruánskou Amazonii a zúčastnil se několika ajahuaskových ceremonií v rámci studia amazonské lidové medicíny a spirituality jednou z jeho doktorandek. Ajahuaskové ceremonie, dnes samozřejmě i prostředkované a „profanované“ západním zájemcům, hrají klíčovou roli v životě místního obyvatelstva, a to i městského, a jsou rozšířenější, nežli by si vzdálený pozorovatel myslel. Jaká je role šamanů a jejich rituálů v dnešním světě, nejen v jižní Americe, ale i u nás ve střední Evropě? Jaká je souvislost nerealizovaných „šamanských“ vloh a některých duševních onemocnění, zejména z oblasti schizofrenních poruch? Uzavřeli jsme prales, démony a šílenství za oddělující zdi skutečně pevně?
…………………………………………………………………………………………..
Pokud si chcete přednášku předplatit,
pak stačí poslat peníze na uvedené číslo bankovního účtu, poté zaslat na mail anima.mundi.rezervace@gmail.com Vaše křestní jméno a příjmení, místo a datum přednášky, k tomu připojit datum platby a číslo účtu z něhož jste platbu uskutečnili.
Na to Vám platbu potvrdíme a zapíšeme si do seznamu.
U vstupu pouze nahlásíte své jméno.
Číslo účtu, na které zašlete platbu: 1140250030/3030
Cena vstupenky v předprodeji: 150,-
………………………………………………………………………………….
Vstupné na místě: 200,-

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.