čtvrtek
30.01.2020
17:00 až 19:00
nutná rezervace

Podle C.G.Junga byla alchymie nauka předchůdná nejen chemii, ale i psychologii – na proměnách alchymických substancí v retortách modelovala proměny duše při jejím životním „putování“, tj. integraci archetypů. Chemie později syntetizovala řadu látek duševní procesy ovlivňujících – je každá chemická reakce v člověku i mimo něj doprovázena nějakým psychickým korelátem? Vrhají se kyslíky a vodíky na sebe opravdu chtivě a s velkým světlem a třeskem, jak by to viděli staří alchymisté?

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.