středa
09.10.2019
16:00 až 19:00
cena: 250 Kč
nutná rezervace
trnkova.jana@email.cz

Přijďte si vytvořit vlastní ochranný amulet tzv. Božské oko. Tématem setkání je tentokrát tradiční mexický votivní předmět tkaný z příze kolem dřevěného kříže. Naučíme se nejen základy této techniky, ale ukážeme si také jak vytvořit složitější vzor kolem více ramen. Každý si domů odnese vlastní talisman k zavěšení či obdarování.

Původní OJO DE DIOS se vytvářelo ve tvaru základního kříže, 4 strany představují základní elementy (země, voda, oheň, vzduch) a střed kříže třetí oko, kterým vidíme, co je našemu zraku běžně neviditelné.

Užijeme si společnou tvorbu a relaxaci při tkaní jednotlivých vrstev. Tvořením provází Jana Trnková, Arts & Crafts, www.artsandcrafts.cz.

rezervace místa předem na: trnkova.jana@email.cz
cena 250,- Kč + cena bavlnek, vln dle výběru.

Bambusové špejle na základní kříž jsou v ceně kurzu. Na místě bude k zakoupení celá škála barev bavlnek a vln, ale můžete tvořit i z vlastních donesených materiálů. Příze by měly být přibližně stejné tloušťky a netrhat se. Těším se na vás. Jana

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.