sobota
26.06.2021
14:00 až 22:00
Srdečně vás zveme na sousedský den na Zastávce.
Program:
14-16 Výtvarná dílna pro malé i velké. Zastavte se na Zastávce a vyrobte si s Janou T. z Arts & Crafts  ORIGAMI tulipánky pro radost. Dílna je podpořena Statutárním městem Plzeň.
14-17 Kytkový swap l vyměň kytku za kytku
Přijďte si vyměnit kytky za jiné druhy. Vítány jsou i sazenice zeleniny či odkopky bylinek. Anebo sebou nemusíte brát vůbec nic, ale přesto si zelený kousek odnést.
Co je však důležité vědět, než dorazíte?
Vyberte jen ty sazenice/řízky/kytky, které jsou opravdu zdravé – tzn. nejsou napadeny škůdci či jinak nenapravitelně poškozeny.
18-22 Vegan/Vege večeře
Přineste něco dobrého na společný stůl.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.