sobota
05.10.2019
10:00 až 18:00

PRO NEMOC ZRUŠENO Mantry, posvátné písně či zpěvy, chantingy jsou živou součástí většiny duchovních kultur na Zemi, jsou to magické , léčebné, ochranné a osvobozující písně. Při zpívání posvátných zpěvů, manter, se zaměřujeme na oblasti svého života, které bychom chtěli zlepšit a přitom pracujeme na své změně. Ve skupinovém zpěvu je neuvěřitelná síla. I ti, kteří si myslí, že neumí zpívat, když se uvolní, můžou si třeba jen tiše pobroukávat a tím zjišťovat, že to vlastně jde a tak měnit své přesvědčení. Provází Zdeněk Houra. V Plzni vede již jedenáctým rokem otevřenou skupinu zpívání, zpívá ve vokálním kvintetu, v souboru Schola cantorum pilsensis – gregoriánskký chorál, účastní se různých tuzemských víkendů a kursů, pořádá své víkendové kurzy se zpíváním, poslední roky se podílím na programu mezinárodního tanečního kempu v Čechách (Skalka u Doks, Nesměň).

Více o zpívání se dozvíte na http://houry.cz, v sekci Zpívání.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.