sobota
30.09.2017
10:00 až 18:00
cena: 690 Kč
nutná rezervace
simicova.h@seznam.cz

Hlasová dílna s Ridinou Ahmedovou. Během společného dne se budeme věnovat sebezkušenostním technikám spojenými s prací s hlasem – většinou vycházejí z jednoduchých cvičení, které zvládne každý, a přece se jejich prostřednictvím dozvíme hodně zajímavého o sobě i světě okolo nás. Oproti úvodní dílně Seznamte se: Tvůj hlas bude tento workshop zaměřený také na zpívání – ovšem nebude to zpěv jako výkonnostní sport nebo zpěv jako známkovaná školní povinnost – bude to zpěv jako společný zážitek, sdílená zkušenost, prostor kde jsme každý za sebe a současně díky hlasu propojeni v jeden tekutý, proměňující se a barevný celek, který bude takový, jací budeme my.
Očekává se jen základní otevřenost vůči zpěvu a práci s hlasem, základní muzikalita a velká chuť jít naplno do společné práce. Udělejme si spolu výlet do zvukových lázní!

Závazné přihlášky a bližší informace o platbě na: simicova.h@seznam.cz, 777 793 735
Cena: 690 Kč (lze uhradit na účet nebo na místě)

Oběd lze objednat na místo nebo si zajít do nějaké z okolních restaurací, také si jej lze donést a na místě ohřát :-).

O Ridině:
Narodila se v Praze. Po otci má súdánský původ, po matce napůl český a napůl ruský židovský. Do svých 4 let žila v Čechách a poté deset let v Oranu, největším alžírském přístavu. Od roku 1988 je zpátky v Čechách.
První hudebním stylem, kterému se věnovala profesionálně, byl jazz – několik let zpívala tzv. jazzové standardy po klubech. V roce 2003 se odhodlala k tomu, o čem už dlouho snila: zkusit obstát na jevišti sama. Za sólový projekt Hlasokraj, kombinující projekci a živý koncert, získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 vyšlo sólové CD Hlasem, v současné době vystupuje občas sama, především ale v duu s basistou Petrem Tichým jako HLASkontraBAS.
Zajímají ji možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také Hlasové dílny. Na nich se pokouší zprostředkovávat účastníkům zkušenost, proč je smysluplné a obohacující zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně podrobovat estetickému hodnocení.

Více na: http://www.hlasem.cz/

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.