středa
04.10.2023
17:30

Autorské čtení Františka Tichého z knihy Rekrut 244 (Baobab, 2022) s besedou o tom, proč v dnešní době bylo důležité napsat zrovna tuto knihu. K čemu může vést permanentní připojení? Kde jsou hranice lidského rozhodování a svobody? Při setkání půjde o procházku dobrodružným příběhem o dospívajících v budoucnosti, kteří čelí podobným problémům a výzvám jako jejich vrstevníci dnes. Kde se nejen v lesklé obálce knihy může tak trochu poznat každý z nás.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.