pátek
03.06.2022
16:00 až 18:00
cena: 150 Kč
nutná rezervace
petra@plzenzastavka.cz
Na workshopu se společně naučíme, jak si vyrobit jednoduchý zápisník z obyčejného papíru, kartonu z krabice třeba od Cornflakes, kousku bavlnky a zajímavého zbytku papíru, třeba balícího.
Vedle základů šití bloku si ukážeme i pár triků na efektní zapínání a jak správně lepit různé druhy papíru. Dozvíte se, co je vlákno papíru a kdy je nutné znát jeho směr. Vzhled obálky, vnitřní listy a dekorování notýsku bude jen na vás, fantazii se meze nekladou.
Na místě budou na výběr různé druhy recyklovaného kartonu, vnitřní listy, bavlnky na šití i knoflíky na zapínání – každý notýsek bude originál! Účastníci budou odcházet s vlastnoručně ušitým sešitem, skvělým zážitkem a také dovedností, kterou mohou zopakovat kdykoliv doma nebo jí naučit někoho dalšího.
Vítáni jsou všichni bez rozdílu věku a zkušeností, stačí dobrá nálada a chuť tvořit, děti do 10 let pouze s doprovodem dospěláka.
Vstup: 150 Kč (zahrnuje lektorné a veškerý materiál). Své místo si rezervujte na petra@plzenzastavka.cz
Workshop je podpořen Statutárním městem Plzeň – odborem OŠMT.
Těší se na vás, Jana z Arts & Crafts https://artsandcrafts.cz/

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.