pátek
26.10.2018
18:00 až 21:00

Zveme širokou veřejnost na premiérové promítání divadadelní hry Tomáše Bursy RAKO / VINA aneb. Jak spolu umět ŽÍT. Spojené s besedou autorů. 

Jmenuji se Tomáš Bursa. Já sám jsem onkologickým pacientem, který již 6. rokem úspěšně zvládá svoji nemoc. Svoji nemoc, rakovinu, záměrně dá se říci / studuji / po celých 6 let. Napsal jsem o ní dvě knihy, natočil několik soukromých dokumentů. Nyní píšu třetí knihu. Rád bych vám nyní představil vlastní divadelní hru „RAKO – VINA aneb. Jak spolu umět ŽÍT“. Obsahuje veškeré mé osobní poznatky a zkušenosti s nemocí. Myšleno tím, jak se dá nemoci nejenom předcházet, ale jak se s ní poté naučit i žít. Tato hra byla soukromým profesionálním kameramanem natočena a zpracována jako informační dokument.

Vzpomínám si velice dobře na chvíle strávené v nemocnici na onkologickém lůžku. Člověk tam leží, v ruce má zavedenou kanylu s chemoterapií a hledí nepřítomně do stropu. V hlavě se mu rodí spousta otázek, na něž nezná odpovědi. Např.: „Mohu se nějak vědomě přičinit ke svému uzdravení, anebo mám jen čekat, jak to vše dopadne?“ Dle mých osobních zkušeností a prožitků je to vše celé o osobní důvěře a víře v sebe a uzdravení. Jsem přesvědčen, že v mnoha případech člověk může svoji myslí nastartovat samoléčebný proces poškozených buněk. Aktivovat tento proces lze, má ale své PODMÍNKY , které málokdo z lidí zvládne. Celé to tajemství je o opravdové osobní SVOBODĚ!

V rámci svého nadačního fondu Dobří lidé Česka, který již čtvrtým rokem pomáhá nemocným lidem, pořádám nejrůznější projekty na podporu nemocných.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.