čtvrtek
12.07.2018
20:00 až 21:30

O prázdninách se můžete těšit na promítání dokumentárního cyklu Psychedelica. Promítání proběhne ve dnech 12/7, 25/7, 9/8 a 23/8 od 20:00 na Plzeňské Zastávce. Tento dokumentární cyklus je průkopnickou výpovědí o povaze a historii užívání psychedelických rostlin. Dokumentární film reflektuje potenciál psychedelických látek vyvolat kulturní transformaci a politické protiopatření, které se proti této změně staví. Poukazuje na rizika a temné stránky psychedelik a na jejich nejvhodnější užití. Objevte roli posvátné medicíny jako brány vědomí. Vydejte se na cestu od vzniku šamanismu až po současnost a prozkoumejte netušený potenciál bohatství jež člověku poskytuje sama příroda.

12. 7. 2018  Psychedelika a vědomí / Šamanské kořeny (2 díly)
25. 7. 2018  Cesta ayahuasky / DMT revoluce (2 díly)
9. 8. 2018  Magický psilocybin / Inteligence kaktusu (2 díly)
23. 8. 2018  Teorie svaté houby / Psychedelická společnost (2 díly)

čas vždy: 20:00 až 21:30
Vstupné je dobrovolné.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.