úterý
16.01.2018
18:00 až 20:00

Dokumentární film nás provede důležitými událostmi civilizace a připomene výjimečnost první cesty do vesmíru, díky níž se navždy změnil náš pohled na Zemi a naše místo ve vesmíru. Film je pokornou připomínkou vlivu naší civilizace na přírodní prostředí a zároveň intelektuální výzvou k přehodnocení našeho vztahu k domovské planetě. Film poukazuje na nevyhnutelnost změny, pakliže si jako lidstvo uvědomíme, že jsme planetární druh.

Continuum / Planetary – 2015 – 92 min

……………………..……………………..……………………..……………………..…..
Vstupné zdarma

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.