pondělí
16.07.2018
18.07.2018
17:00 až 20:00
cena: 1350 Kč
nutná rezervace
yakubovskaja@gmail.com

Workshop propojující akvarel a fotografii. Dvě lektorky, dvě techniky a celá řada příběhů skrze koláž a Photoshop. 

16. – 18. 7. 2018
Vždy od 17:00 do 20:00 hodin.
www.plzenzastavka.cz

1.den
Akvarel – naučíme se základy akvarelu a namalujeme si akvarelové ilustrace se zvířaty či lidmi pro montáž do fotografie.

2. den
Fotografie – naučíme se základy kompozice, expozice a jak dostat co nejvíc ze svého mobilu či fotoaparátu. Vytvoříme fotku pro montáž s akvarelovou ilustrací.

3. den
Volitelné
1) Koláž / ukážeme si jak spojit ilustraci s fotografií. Bez počítače, technikou koláže.
nebo
2) Základy Photoshopu / ukážeme si jak v základu pracovat s Photoshopem a jak spojit fotografii s akvarelovou ilustrací v počítači a vložit do fotky vlastní příběh. Vlastní počítač ideálně s Photoshopem s sebou.

Lektorky:
Olga Yakubovskaya má zkušenosti s ilustrací knih a časopisů moderních českých, ruských a běloruských básníků a spisovatelů. Zároveň maluje, tvoří ruční vazby a má zájem o celkový vznik knihy jako uměleckého díla. www.artbanana.cz/olga-yakubovskaya
a
Lucie Zendlová se živí jako fotografka a grafická designérka V MIMO Space studiu. Zaměřuje se převážně na atelierovou fotkou s pokročilou postprodukcí. Baví jí také tisková a online grafika. www.mimospace.cz

Cena workshopu: 1 350 Kč
(v ceně lektorné, materiál, nájem prostor)
Přihlášky do 13. 7. 2018 na: yakubovskaja@gmail.com

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.