středa
15.01.2020
17:00
nutná rezervace
simicova.h@seznam.cz

Dvanáct lekcí španělského jazyka s Terezou Vágnerovou. Lekce jsou určené pro úplné začátečníky a vhodné i pro falešné začátečníky/ ty, kdo se už učili a zapomněli. Nabízíme pravidelné potkávání se se španělštinou v přátelském prostředí u kávy a čaje. Záměrem kurzu je vtáhnout účastníky do atmosféry španělsky mluvících zemí, jejich kultury, chutí a barev. A co se naučíme? Slovní zásobu, fráze a základní gramatiku v kontextu, aby pro vás bylo přirozené jazyk od začátku používat a nebát se.

Úvodní seznamovací a plánovací hodina: 15. 1. od 17:00 hodin!
Kurz: 22. 1. – 8. 4. 2020 / každou středu od 17:00 do 18:30.
Cena kurzu: 3000 Kč (platba předem na účet)
Přihlášení do 12. 1. na: simicova.h@seznam.cz
Velikost skupiny max. 6 osob.

O lektorce:
Tereza je žena mnoha talentů. Má úžasnou zahradu a chaloupku (Na Roubence), kde zpracovává bylinky, vyrábí přírodní kosmetiku, šperky, mozaiky, obrazy… a propaguje přírodní pěstování. Španělštinu se naučila v Barceloně a také díky výzkumnému pobytu v Mexiku, při realizaci projektu o Fridě Kahlo. Příležitost setkat se s těmito kulturami jí umožnila vytvořit si blízký vztah i k jazyku.
„Španělština je pro mě kromě jiného prostředek, jak se napojit na energii, která je živoucí, lehká a umožňuje mi expresivní projev/vyjadřování. Naučila jsem se jí v Barceloně už strašně dávno, když jsem tam rok žila. Díky stipendiu vlády Mexika se mi podařilo vycestovat na tzv. výzkumný pobyt a psát tam projekt, zvládnout při tom cestovat a mít jedinečnou příležitost poznat zblízka tamní život. Mám štěstí, že taky u nás v Čechách potkávám a také dlouhodobě můžu být v kontaktu s lidmi ze španělsky mluvících zemí. V jednom období svého života jsem vedle své práce učila, překládala a tlumočila. Učit mě velmi baví. Ale přesněji je to tak, že ještě raději zprostředkovávám, co jsem se naučil a sdílím zkušenosti, které jsem získala. A tak to mám se vším, ve svém životě.“

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.