středa
28.08.2019
18:00
cena: doporučená 150,- Kč
nutná rezervace
kami.bolfova@gmail.com

Jsme svědky neklidné doby. Zdá se, že obyvatelnost prostoru mezi Nebem a Zemí je ohrožena. Ohrožen může být i samotný charakter civilizace v dnešní podobě. Ať už nás zprávy o dopadech a rizicích klimatických změn iritují, straší, vyvolávají vztek, smutek nebo chuť konat či bojovat, málokoho z nás nechávají lhostejným. Na podzim se chystají další stávky za klima, které budou mít již globální charakter. Jak se k tomu všemu postavit? Co má a nemá smysl dělat? Pojďme společně prozkoumat otázky, které nás v této souvislosti napadají!

Zveme vás na otevřené fórum věnující se klimatickým a společenským změnám, našim schopnostem jim čelit a zkoumání našich osobních příběhů v kontextu příběhu Země. Otevřené fórum má podobu společné facilitované diskuze, ve které mají své místo informace, fakta, různé názorové proudy a „hlasy“ a zejména pak naše vnitřní prožitky, těžko formulovatelné pocity i silné emoce. Otevřené fórum je prostorem pro vyslechnutí všech těchto hlasů a zkoumání jejich hlubších rovin. Všichni jsou vítáni, všichni jsou důležití.

Otevřeným fórem vás provedou
Kamila Bolfová, antropoložka, facilitátorka
Slávek Keprt, terapeut, facilitátor,
Martin Nawrath, facilitátor, terapeut

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.