čtvrtek
09.06.2022
16:00
cena: 50 Kč
nutná rezervace
petra@plzenzastavka.cz
Dílna pro děti ve věku 4-6 let a jejich rodiče, při které objevíme, že se kniha dá nejen číst a prohlížet, ale může nám být inspirací k řadě her a učení. O čem bude naše další setkání? O imaginárních kamarádech a co se s nimi dá zažít.
Žije s vámi doma další člen rodiny, kterého vidí jen vaše děti? Ano? Imaginárního kamaráda si vytváří mnoho dětí. I Mína jednoho takového má. Je to zvíře, které nemá stále stejnou podobu, někdy říká verše, někdy se přitulí, někdy také kouše a trochu zazlobí. Budeme si vyprávět, co vše se svým zvířetem zažila. Vyzkoušíme si naše smysly, budeme malovat, vymýšlet rýmy a taky si zacvičíme…chcete vzít svého neviditelného kamaráda s sebou? Jasně, mohou k nám zvířata, děti i jiné bytosti. Můžete si s sebou na dílnu přinést i svou oblíbenou hračku nebo věc.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.