pátek
31.03.2017
17:00 až 20:00
cena: 50 Kč

Smrt ironii! Ať žije banalita!
Chceme člověka, který se zastaví na cestě domů jen proto, aby pohlédl na západ slunce! Chceme člověka, který stráví půl hodiny přípravou čaje nebo kávy! Chceme člověka, který se noří do svého nitra a nebojí se jeho hloubek! Chceme člověka, který se nebojí ušpinit si ruce i píchnout se o trny! Chceme člověka, který mlčí! Chceme člověka, který před válkou uteče do lesů a tam válčí sám se sebou! Chceme člověka, který cítí, který přemýšlí, který tápe, který hledá!

To je Nová poetika – cesta k autenticitě!

* * *

Nová poetika je (nejen) uměleckým přístupem reagujícím na současný stav umělecké scény i společnosti. Čekají vás obrazy, fotografie, videa, performance, etc… Součástí výstavy bude i prezentace manifestu.

Vstupné činí 50,- Kč.
Veškerý finanční obnos poputuje na zaplacení pronájmu prostor.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.