čtvrtek
15.03.2018
18:00 až 20:00
cena: 50 Kč

Jakub Fišer vás osobně zve na Mezinárodní večer poezie s mými přáteli z řijnového srbského festivalu v Leskovaci Slovoda slova Sloboda reči. Hvězdou večera bude Saša Carli Stojanovič, spisovatel, básník, můj přítel a úžasný, skvělý a neporazitelný člověk, doplním ho já se stejnými charakterovými vlastnostmi a ještě navíc s pokorou sobě vlastní. Až se zadýcháme a půjdem na Marlboro a Camel pauzu doplní nás Jan M. Heller, další účastník naší party z Leskovace a člen PEN clubu jako my. Nakladatel, zkrátka Honzík! Svou probíhající výstavu okomentuje Chopin křížený Repinem, můj kamarád Vladimír Kiseljov, jehož otec chlastal s Vysockým a je též tímto srdečně zván. Vladimír Semjonovič Vysocký se omluvil 25.7. 1980 svou smrtí, na můj svátek na sv. Jakuba, pak už se jen zastřelil Lennon, vlastně nějak ho odbóchli, asi Amerikáni kuli temu Vietnamu, pak jsem se já narodil, 21.10. 1981, přibližně někdy když pršelo a dál huš to znate… Basničky, chlebíčky, večírky, holky, Vy a já.

Program večera…
– úvodní slovo básník Jakub Fišer a jeho poezie
– spisovatel Saša Stojanovič Carli přečte ze svých knih a promluví o literatuře a svém životě
– nakladatel Jan M. Heller promluví o své práci a možná i přečte ze svých nevydaných literárních děl
– Jakub Fišer opět představí knihu Hlasy a přečte další básně
diskuze
konec a přípitek
Dále…
výstava: Vladimír Kiseljov (obrazy)
hudba: výběr hudby z CD a gramofonových desek

Vstupné 50 Kč

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.