čtvrtek
20.09.2018
16.10.2018

Do 16. 10. 2018 je k vidění na Zastávce výstava Mariana Páchnika! Otevřeno každý čtvrtek od 14:00 do 20:00 a během akcí Zastávky (otevřeno vždy hodinu před akcí). Výstava je prodejní!

K vidění jsou obrazy (pastel, olej, akryl), kterými se prolíná inspirace indiánskými kulturami. Výrazná barevnost, expresivní symbolická malba, krajina, horizont, figura, vtip…

Marian Páchnik (nar. 1966)
Pedagogická fakulta, aprobace Č-Vv
techniky: olej, akryl, pastel, kombinovaná technika, mozaika, asambláže, grafika – monotyp, linoryt

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.