sobota
26.10.2019
10:00 až 17:00
nutná rezervace

Celý den strávený při krásné práci s keramickou hlínou a jako odměna vlastní modelovaná lampa. Toto je cílem celodenního kurzu keramiky Lampy a lampičky. Při práci vás povede, krok za krokem, výtvarnice a hrnčířka Satya V. Helusová.

Kurz bude veden tak, aby každý ze zúčastněných vyrobil krásný a funkční keramický světelný objekt. Může to být lampa osazená žárovkou či svíčkou, stínidlo, aromasvícen nebo cokoliv jiného si vymyslíte.

Určeno pro malý počet účastníků, tak aby se lektorka mohla každému dostatečně věnovat a být mu k ruce. Vhodné i pro hlínou nepolíbené.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.