neděle
26.05.2019
10:00 až 15:00

Přijďte si na Zastávku vyměnit kytky či jejich řízky za jiné druhy kytek. Vítány jsou i sazenice zeleniny či odkopky bylinek. A taky sebou můžete vzít i přebytečné květníky a truhlíky. Anebo sebou nemusíte brát vůbec nic, ale přesto si zelený kousek odnést.


Co je však důležité vědět, než dorazíte?
Vyberte jen ty sazenice/řízky/kytky, které jsou pravdu zdravé – tzn. nejsou napadeny škůdci či jinak nenapravitelně poškozeny.

Vstupné s kytkou 40,- / bez kytky 80,-

Těšíme se na vás a na vaše zelené poklady.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.