sobota
02.04.2022
10:00 až 17:00
cena: vyprodáno Kč

Během jedné soboty si vyrobíte lampu nebo světelný keramický objekt podle vlastního návrhu. O sušení a výpal výrobku už se vám postará lektorka, Satya. 

Více o kurzu:  budou připravené obrázky pro inspiraci, formy a další pomůcky. Kurz bude veden tak, aby si každý z vás odvážel mj. zkušenost, jak správně pracovat s keramickou hlínou. Jak se vyhnout chybám, které mohou způsobit popraskání výrobku, kdy retušovat… a mnoho jiného. Proto je kurz vhodný také pro ty, kteří s keramikou chtějí pracovat i v budoucnu.

Po tomto kurzu vytvoříte svoji osobní keramickou lampu a dlouhá léta si budete užívat hry světel a světýlek, které bude promítat na stěnách vašeho domova.

Tvořením vás povede: Satya V. Helusová, hrnčířka a lektorka kurzů keramiky. Hlína je její společnicí od roku 1998.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.