sobota
12.06.2021
10:00 až 17:00
cena: 1400 Kč
nutná rezervace

Už dokážete vymodelovat třeba čajovou misku? Na tomto kurzu se naučíte vyrobit čajovou konvičku. Vyzkoušíte si novou, nezvyklou techniku modelování, používanou po staletí v Číně.  

Kurz je vhodný pro ty, co už s hlínou mají základní zkušenost.  Vyrobíte konvičku, která vám bude dlouho a dobře sloužit, bude zdobit váš domov a žádná návštěva vám nebude věřit, že vy jste její tvůrce:-)

Lektorka: Satya V. Helusová
Jsem hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Dlouhá léta jsem strávila jako čajovnice, a to ovlivnilo můj zájem o čajové nádobí.

Přihlásit se můžete pomocí odkazu zde.

Nejprve si na malém modelu vyzkoušíte postup modelování jednotlivých částí konvičky.

Kdykoliv budete v průběhu práce potřebovat s něčím pomoct nebo poradit, budu vám k dispozici, takže pro vás modelování bude příjemný relax. Dostanete odpovědi na všechny svoje otázky a techniku si dobře zažijete.

Až budeme kolem 17. hodiny končit, budete se nejspíš divit, kam se poděl den a hlavně, co jste dokázali. Čajová konev je totiž jeden z nejsložitějších keramických tvarů. Úžasná technika, kterou se naučíte, vám s ním ale krásně pomůže, takže se navečer budete moct radovat z výsledku své práce.

Vaše konvičky po kurzu odvezu k sušení a výpalu. Odborně vypálené a naglazované výrobky vám přivezu za cca 3 týdny k vyzvednutí opět na Zastávku.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.