sobota
25.01.2020
10:00 až 17:00
cena: 1100 Kč
nutná rezervace
Kurz je nejenom pro milovníky krmení ptáčků, ale také pro každého, kdo si rád hraje s hlínou, kdo rád ozdobí svůj parapet, balkón nebo zahradu originálním prvkem. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky i větší děti. Když si přinesete vlastní nápad, poradím vám jak ho zrealizovat nebo můžeme pracovat krok za krokem na návrhu, který přinesu já. Mimochodem se naučíte, jak správně pracovat s keramickou hlínou, vyhnout se chybám, které by znamenaly poškození výrobku, vyzkoušíte si i práci s engobami…
Tvořením vás povede Satya V. Helusová, hrnčířka a lektorka kurzů keramiky. Hlína je její společnicí od roku 1998.
Upozornění: Výrobky musí po zhotovení ještě týden schnout než mohou jít poprvé do pece. Po prvním výpalu výrobky budu sama glazovat a teprve po druhém výpalu se s nimi znovu shledáte. Výsledky kurzu tedy uvidíte až za cca tři týdny.

Cena zahrnuje lektorné, sušení hotových výrobků pod mým dozorem, závěrečná retuš provedená mnou před výpalem, výpal výrobků. Na kurzu budou připraveny originální formy, náměty, veškeré nářadí a potřebný materiál.

Jak se přihlásit?
1. Vyplňte formulář, který najdete na  https://www.keramikas.cz/krmitko/
2. Pokud bude na kurzu volné místo pošlu vám zprávu s údaji k platbě.

3. Cca 10 dní před začátkem kurzu vám na email pošlu bližší informace. Co sebou, v kolik začínáme…

 

 

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.