sobota
03.06.2023
10:00 až 15:00
cena: 1300 Kč
nutná rezervace
Za tento půlden získáte dvě úžasné dovednosti. Naučíte se jak vyrobit Kokedamu a jak si pod ní vyrobit keramickou misku. Vhodné pro kohokoli, kdo rád zanoří ruce do hlíny. Kurzem provází Jana Černá a Satya V. Helusová.

Kokedama je mechová koule, do které je zasazena pokojová rostlina. Kokedamu můžete zavěsit nebo postavit na misku na stůl.

Nejprve nás Jana provede výrobou Kokedamy. Potom, po malé technologické a svačinkové pauze, vám Satya ukáže, jak si vyrobit keramickou misku, na kterou budete moct svoji kokedamu postavit. Když si nebudete chtít misku sami vyrobit, můžete si vybrat jednu už hotovou.

Jana lektorovala kurzy kokedam už při svém pobytu ve Finsku. Dnes pracuje v zahradnictví a je tedy u zdroje všech potřebných materiálů a sazenic. Jana je mj. také skvělá fotografka, talentovaná výtvarnice a účastnice kurzů keramiky:-)

Satya je hrnčířka a od roku 2009 učitelka keramiky. Pracuje i se začátečníky, kteří díky jejímu vedení vyrobí např. čajovou konvičku nebo vlastní bystu:-) Výroba jednoduchých modelovaných misek je pro ní příjemný relax.

Strávíte 3 hodiny s rukama v hlíně. S rukama v zemině při práci s rostlinkami a v hlíně keramické při výrobě originální misky právě pro vaši kokedamu. V ceně je jedna kokedama a jedna keramická miska.

Přihlášky zde.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.