čtvrtek
23.05.2019
18:00 až 21:00

Na přednášce se dozvíte o významu rozšířených stavů vědomí pro osobní růst a léčení. Šamanské techniky patří historicky k základním léčebným a transformačním postupům lidstva a mají velký potenciál i pro moderního člověka. Kromě práce se silovými rostlinami, jako je ayahuasca, peyote, iboga či houby obsahující psychotropní látky, je možné se naučit a používat další prostředky navozující stavy rozšířeného vědomí. Patří mezi ně práce se zvukem, hlasem, tanec, smyslové deprivace, pobyty v ústraní, potní chýše, hluboké meditace a další. Tyto postupy jsou univerzální a nadčasové a nejsou kulturně vázané. Díky své jednoduchosti a srozumitelnosti jsou osvojitelné i těmi, kteří přímé spojení s místní šamanskou tradicí ztratili. Všichni máme schopnost probudit svého vnitřního léčitele a stát se šamany třetího milénia.

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.