sobota
09.03.2019
20:00
cena: 100/150 Kč

Co je to blud a jak vlastně vzniká? Jaký je rozdíl mezi kolektivním a schizofrenním bludem?  Kde je hranice mezi duševním zdravím a onemocněním?
Jaký je vliv socializace na vznik duševního onemocnění?
Jak důležité je najít své místo ve společnosti a jaký to může mít dopad na duševní zdraví?
Smysluplný život jedince vs. požadavky společnosti?
Může zkušenost s duševním onemocněním obohatit život člověka?
O těchto a dalších otázkách si budeme povídat s Jindrou Jašíkem.

Jindřich Jašík byl v roce 2009 hospitalizován na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny s diagnózou Paranoidní schizofrenie. Po svém propuštění se rozhodl odmítnout psychofarmaka a najít cestu zpět do normálního světa bez jejich pomoci. Dnes žije se svojí ženou a dvěma dětmi spokojeným životem. V knize Cesta ze schizofrenie, kterou svým doslovem obohatil i známý psycholog Pjér la Šé´z, se snaží pomoci i ostatním dosáhnout plnohodnotného života. Aktuálně prochází výcvikem v metodě Open dialog a snaží se svojí činností přinášet nový pohled na duševní onemocnění.
……………………………………………………………………………………………….
Pokud si chcete besedu předplatit,  pak stačí poslat peníze na uvedené číslo bankovního účtu, poté zaslat na mail anima.mundi.rezervace@gmail.com Vaše křestní jméno a příjmení, místo a datum besedy, k tomu připojit datum platby a číslo účtu z něhož jste platbu uskutečnili. Na to Vám platbu potvrdíme a zapíšeme si do seznamu.
U vstupu pouze nahlásíte své jméno.
Číslo účtu, na které zašlete platbu: 1140250030/3030
Cena vstupenky v předprodeji: 100,-
……………………………………………………………………………………………
Vstupné na místě: 150,-

Zastavte se
na zastávce

V budově bývalého nádraží nabízíme od května roku 2014 inspirativní a příjemný prostor pro tvorbu a relaxaci. Věříme, že prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, nás může kultivovat. Proto společně utváříme místo, kde můžete zpomalit a skrze tvůrčí činnost, umělecký či kulinářský zážitek vnímat život tady a teď a potkávat se se zajímavými lidmi nejen nad dobrou kávou.
Tak jako se proměňujeme my, proměňuje se i naše nabídka aktivit. Momentálně si u nás můžete zajít na výstavu, koncert, literární čtení, dětský filmový klub, zacvičit si jógu, společně zpívat, tančit, malovat a slavit tradiční svátky během celého roku.
Venku na perónu či v parku se zahrádkou můžete posedět na designových lavicích. Uvnitř můžete prohlédnout a zakoupit originální výrobky mladých výtvarníků, vyměnit knihy, které jste již přečetli za jiné nebo se začíst do poezie plzeňských tvůrců.